Jesteś tu:  Moda » Porady stylisty » Jak się ubrać? » Kreacje, którymi oczarujesz gości na bankiecie

Kreacje, którymi oczarujesz gości na bankiecie

Przyjęcia bankietowe sprzyjają temu, byś zaprezentowała się z jak najlepszej strony swoim pracodawcom i innym pracownikom. Pomogą ci w tym ubrania, które podkreślą twoją klasę i elegancję. Dowiedz się, jak wypada ubrać się na bankiet – tak, by twój strój subtelnie podkreślił twoją urodę i jednocześnie zrobił wrażenie na innych.

Bankiet jest rodzajem przyjęcia, na którym obowiązuje odpowiednie zachowanie, nienaganna etykieta i klasa, która pozwoli ci zaprezentować się z jak najlepszej strony.  Jako, że charakter bankietu jest zwykle bardzo oficjalny twój strój także powinien nawiązywać do bardziej oficjalnych okoliczności.

Bankiety zwykle urządzane są w zamkniętych lokalach, bądź specjalnie do tego przystosowanych salach. Niezależnie więc od pory roku możesz zdecydować się na ten sam strój, który uzupełnisz o dodatki pełniące swoją rolę, w zależności od panującej na zewnątrz pogody.

Przede wszystkim w wyborze kreacji kieruj się tym, w jakim fasonie czujesz się najlepiej – tak, byś mogła cały wieczór czuć się swobodnie i wygodnie. Z doświadczenia wiemy, że kroje w których kobieta czuje się najlepiej to proste, dobrze skrojone sukienki, o długości sięgającej w okolicach kolan. Jeśli twoja sylwetka jest szczupła możesz pokusić się o nieco krótszą kreację, która będzie kończyła się trochę nad kolanem – pamiętaj jednak, że zbyt kuse i wyzywające kreacje nie pasują do eleganckiego bankietu.

Oprócz tego, że kreacja powinna być dopasowana do sylwetki, powinna ci zapewniać również pełną swobodę ruchu – wybieraj zatem materiały, w których czujesz się najlepiej i najwygodniej. Szczególnie polecamy ci aksamitne i atłasowe tkaniny, które dopasowują się do sylwetki, jednocześnie nie uwydatniając jej niedoskonałości.

Tkaniny kreacji, które wybierasz na bankiet powinny być przede wszystkim porządne, a sama kreacja dobrze wykonana i skrojona. Klasa stroju powinna tkwić w jego prostocie i w porządnych materiałach, z których została wykonana. 

Wybieraj także subtelne kolory, które na tego typu przyjęciach sprawdzają się najlepiej, a więc przede wszystkim niezawodna czerń, czerwień oraz odcienie szarości, srebra i beżu. Bankiet nie jest dobrą okazją do eksperymentowania z kolorami, zarówno w kwestii samego stroju, jak i dodatków. Jeśli jednak masz ochotę podkreślić swój wizerunek jakimś mocniejszym akcentem, skup się na jednym z dodatków. Przykładowo buty w intensywnym odcieniu czerwieni mogą doskonale uzupełniać prostą, czarną kreację, podobnie jak ekstrawagancka, ozdobna torebka, która będzie przyciągać uwagę większą od całości stroju.

Zasada równoważenia elementów stroju jest prosta – w całości powinien dominować jeden, zasadniczy, przykuwający wzrok element. Mogą to być, jak już wspomniano buty, torebka, czy też subtelnie wyeksponowany dekolt lub wycięcie na plecach. Ważne, by nie przesadzić – jeśli na przykład twoja sukienka jest krótka i eksponuje nogi, dekolt powinien być mały i zakryty. Z kolei jeśli sukienka ma duże wycięcie w biuście, bądź na plecach powinna być dłuższa – to pozwoli ci zachować harmonię, między wyglądaniem ładnie i subtelnie, a wyzywająco. 

Podobna zasada tyczy się twojego makijażu oraz fryzury – jeśli jedno jest delikatne, drugie powinno przyciągać wzrok. Mocny, wieczorowy makijaż pasuje do subtelnej fryzury i prostego stroju. Jeśli decydujesz się na odważniejszą kreacją, bądź szaloną fryzurę, powinnaś postawić na bardziej stonowany makijaż.

Powinnaś pamiętać, że strój będzie jedynie uzupełnieniem całości, którą przede wszystkim tworzysz ty sama – swoją osobą, szczerym spojrzeniem i promiennym uśmiechem. Wyglądaj tak, by oczarować innych, a jednocześnie pozostawiać pole do wyobraźni. Niech inni widzą w tobie wspaniałą, zadbaną kobietę, jaką jesteś, z głową pełną pomysłów i zaangażowania do spraw firmy.schowek
do schowka
poleć
poleć znajomemu


    Get Adobe Flash player